Facebook Michalovske noviny

 
 
 
 

Michalovce: Vianočný koncert bratov Nedvědovcov

 

nedvedovciVianočný koncert bratov Nedvědovcov sa uskutoční 9. decembra o 19.00 hod. v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach.

 

Dátum: 9.12.2012 o 19.00 hod.
Miesto konania: Veľká sála MsKS Michalovce

Vstupné v predpredaji: 14 €
Vstupné v deň konania koncertu: 17 € 

Jan Nedvěd
Je jeden z najvýznamnejších českých folkových a trampských pesničkárov. Svoju hudobnú kariéru začal v beatových kapelách (The Three Long Fingers, The Preachers), v ktorých pôsobil spoločne so svojím bratom Františkom. Spolu s ním zakladá v roku 1972 trampskou skupinu Toronto, ktorá je neskôr nútená zmeniť meno na "menej závadné" Bront osaury. Okrem Brontosaurov pôsobil Jan Nedvěd súbežne (až do roku 1988) u skupiny Spirituál kvintet.

František Nedvěd

Je český spevák a gitarista. Patrí medzi najvýznamnejšie osobnosti českej country, folku a trampskej piesne. Vystupoval v skupinách Brontosauři (ktorá sa pôvodne nazývala Toronto) a Spirituál kvintet. Potom sa vydal na sólovú dráhu ako jeho brat Jan Nedvěd, ktorý je tiež hudobník. Teraz hrá so svojou skupinou, v ktorej vystupujú Jiří Kalesi - člen skupiny Rangers band a bývalí členovia skupiny Fešáci Tomáš Suchomel, Jaromír Rygl a Miloš Slezák.