Michal Puškár získal deviaty titul Slovenského šampióna!

Email Tlačiť PDF

Počas uplynulého víkendu sa netradične druhýkrát v tomto roku konala Veľká Cena Slovenska na okruhu Slovakiaring, ktorá predstavuje jedno z najvýznamnejších motoristických podujatí na Slovensku. V kvalifikácii zajazdil náš pretekár Michal Puškár druhý najrýchlejší čas za Chorvátom Novoselom a pred lídrom celkovej klasifikácie Talianom Schillacim.

puskar_hosteskaV nedeľných pretekoch sa mu nepodaril štart, keď do prvej zákruty vchádzal až na 6.mieste. S pribúdajúcimi kolami, po strhujúcom súboji prevzal vedenie a začal si budovať náskok. Po ôsmych kolách prešiel víťazne cieľom a zaknihoval aj nový traťový rekord pre triedu 125. Stupne víťazov doplnili Taliani DiGiorgio a Schillaci. V celkovej klasifikácii európskeho UEM AA šampionátu mu pred posledným podujatím v Taliansku patrí druhá priečka za Schillacim a pred tretím Chorvátom Novoselom. Puškár opäť potvrdil, že mu Slovakiaring sedí keďže tu zvíťazil vo všetkých štyroch Veľkých cenách, ktoré sa tu od roku 2010 organizovali. Zároveň získal prvenstvo v rámci slovenského šampionátu v podobe deviateho titulu domáceho šampióna pred Rauchom a Skovajsom.

Reakcia Michala Puškára po víťazstve: ,,Zvíťaziť doma štvrtý krát po sebe je úžasné. Na okruhu sme testovali od štvrtku poobedia, ďalšie dni poznamenalo veľmi nestále počasie, ktoré ovplyvnilo nielen kvalifikácie ale aj raňajší warm-up, kde sme plánovali vyskúšať nastavenie pre závod. Aj napriek mokrému povrchu trate sa nám podarilo získať dôležité dáta a rozhodnúť sa správne pre preteky. V samotnom závode som pokazil štart a trvalo nejaký čas, kým sa mi podarilo prepracovať do vedenia. Súperi ma stále ohrozovali, sústredil som sa teda na zajazdenie niekoľkých rýchlych kôl, ktoré znamenali aj nový rekord. Postupne sa mi podarilo vybudovať si náskok a zvíťaziť. Vystúpiť po štvrtýkrát doma na najvyšší stupienok a vypočuť si našu hymnu je veľmi silný zážitok. Za dnešné víťazstvo chcem poďakovať môjmu šefmechanikovi a otcovi. Dnes mohol zvíťaziť ktokoľvek z prvej štvorky, konkurencia jazdila veľmi rýchle a vyrovnané kolá. Snažil som sa podať maximálny výkon, ale hlavne mi pomohla veľmi dobre pripravená motorka. Ďalej chcem poďakovať majiteľovi tímu p. Štefanovi Bunčiakovi, Slovakiaringu, všetkým sponzorom a partnerom. Rovnako chcem poďakovať osobitne každému z vás za podporu a gratulácie. Víťazstvo v pretekoch a deviaty titul slovenského šampióna je naším spoločným úspechom. Bez vašej podpory by bolo ťažké nájsť správnu motiváciu a odhodlanie bojovať.“

  • V mene celej redakcie chceme Michalovi Puškárovi zablahoželať za dlhororčné fantstické reprezentovanie Michaloviec a  Slovenska!